Haz 26

Süperpak Grevine Destek Büyüyor

Altıncı gününü geride bırakan Süperpak Ambalaj grevine sendikalardan, sivil toplum kuruluşlarından ve siyasi partilerden gelen destekler artarak devam ediyor. Son olarak dün (25 Haziran) Gaziantep grev alanına gelen konfederasyonumuz Türk-İş’e bağlı sendikalar bir basın açıklaması gerçekleştirdiler.  Katılımcılar arasında Koop-İş Gaziantep Şube Başkanı ve Türk-İş İl Temsilcisi M. Akif Sarıca, Tez Koop-İş Gaziantep Şube Başkanı Bilal Öztokmak, Tümtis Şube Sekreteri Mahmut Canyurt, Belediye-İş  Şube Yöneticisi ile Güvelik-İş İl Temsilcisi ve Tarım-İş İl Temsilcisi yer aldı. Türk-İş İl Temsilcisi Sarıca’nın yapmış olduğu basın açıklmasında:

“Patronun sıfır zam teklifi kabul edilmesi mümkün olmayan, ekonominin, yaşamın, çalışma hayatının, işçi-işveren ilişkisinin ayaklar altına alınması anlamına geldiğini düşünüyoruz ve bunu da üzülerek devam ediyoruz. 

İşverene çağrımız şudur: Günümüz ekonomisinde işletmelerin günlerce değil 1 saat bile atıl veya kapalı kalmaması önceliği olmalıdır. Uzlaşma kültürü, sosyal diyalog mekanizmaları yürütülerek sözleşmenin bağıtlanmasıdır.

Bu grevin hak aramada önemine dikkat çekerek tüm emek güçlerinin ve sınıf dostlarının sonuç alıncaya kadar büyütmeye ve dayanışma içerisinde olacağımızın bilinmesini kamuoyuyla paylaşırız.”

ifadeleri yer aldı.

Bu destek ve dayanışmanın artarak devam etmesi ve grevimizin tüm sınıf dostları tarafından büyütülmesi herkesten talebimizdir.

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://selulozis.org.tr/haber/superpak-grevine-destek-buyuyor/