Mar 24

SAİCA PACK AMBALAJ İŞYERİNDE GENEL İŞÇİ EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sendikamızın örgütlü olduğu ve Eskişehir’de Kurulu bulunan Saica Pack işyerinde genel işçi eğitimi yapıldı. Eğitim 22 Mart 2019 tarihinde Eskişehir’de gerçekleştirildi.

Saica Pack ambalaj üç dönemdir toplu iş sözleşmesi imzalanan ve işyeri eğitimlerine ihtiyacı olan bir işyeri durumundadır. Bu nedenle Sendikamız geçtiğimiz Eylül ayında imzalanmış olan TİS’ten sonra planlanan genel işçi eğitimini gerçekleştirdi. Eğitime Hukuk Müşavirimiz Av. Dr. Murat Özveri katıldı.

Eğitim ve Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkanvekili Aydın Parlakkılıç’ın açılış konuşmasını yaptığı eğitimde, ilk olarak işçi sınıfının ve buna paralel olarak sendikal hareketin doğuşu anlatıldı. Daha sonra ülkemizdeki çalışma hayatına ilişkin genel ve özel kanunlar anlatılarak, çalışanların hak ve yükümlülükleri vurgulandı. Son bölümde ise toplu iş sözleşmesi ve işyerindeki uygulamaları bağlamında oldukça verimli bir anlatım gerçekleştirildi. Son olarak anlatım tamamlandıktan sonra, işçilerin gerek işyerindeki toplu iş sözleşmesine ilişkin gerekse de genel çalışma hayatı sorunlarına ilişkin sorularını sordukları soru-cevap bölümü ile eğitim sonlandırıldı.

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://selulozis.org.tr/haber/saica-pack-ambalaj-isyerinde-genel-isci-egitimi-gerceklestirildi/