Şub 28

MM Süperpak İşletmesi’nde Yetki Yeniden Sendikamızda!

Uzun süredir örgütlü olduğumuz ve 2018 yılında TİS sürecinde yaşanan uyuşmazlık üzerine greve çıktığımız ve 186 günlük grev sonucunda 24 Aralık 2018 yılında TİS imzaladığımız, İzmir, Gaziantep ve Karaman’da kurulu bulunan MM Süperpak’ta yeniden yetkili sendikayız.

İmzalanan TİS’ten sonra bir kısım üyelerimizin işten çıkarıldığı, bir kısmının ise sendikamızdan istifa ettirildiği işletmede, 2020 yılının Ağustos ayında yeniden örgütlenme çalışması başlattık. 1 ay gibi kısa bir süre zarfında çoğunluğu yakaladık ve Bakanlığa yetki tespiti için başvurumuzu yaptık. Bunun üzerine Bakanlıktan çoğunluğu sağladığımıza dair yetki tespiti geldi. Ancak işveren yıllardır TİS imzaladığımız işyerlerinde hem işkoluna hem de yetki tespitine itiraz etti.

Bu süreçte sık sık üç bölgede de üyelerimizle düzenli toplantılar gerçekleştirdik ve yasal süreci aktardık. Geçtiğimiz günlerde ise Yargıtay’ın yetki tespitine ilişkin kesinleşmiş kararı tarafımıza gönderildi ve MM Süperpak işyerlerinde Selüloz-İş Sendikasının yetkili Sendika olduğu bir kez daha tescillendi. Bu süreçte başta üyeliklerini gerçekleştiren ve dava süresince her türlü baskıya göğüs geren Süperpak işçileri olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

MM Süperpak işçileri Selüloz-İş Sendikası ile güçlü!

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://selulozis.org.tr/haber/mm-superpak-isletmesinde-yetki-yeniden-sendikamizda/