Oca 14

Lila Kağıt Örgütlenmemiz Direniş Çadırıyla Devam Ediyor

Yaklaşık 5 aydır örgütlenme çalışmasını yürüttüğümüz ve bu süreçte birçok sorunla karşı karşıya kaldığımız Lila Kağıt işyerinin örgütlenmesi 30 Aralık tarihinden itibaren bir üst aşamaya geçerek, fabrika önünde direnişle devam ediyor.

Daha önce yapmış olduğumuz basın açıklamalarında belirtmiştik. Eğer işveren işçiler üzerindeki baskıyı sonlandırmazsa, eğer işveren işçileri sendikalı olduğu için işten atarsa, direniş çadırı kuracaktık. Söylediğimizi de yaptık. 22 Aralık tarihinde sendikalı olan 8 işçinin işten atılması üzerine fabrika önünde direniş çadırımızı kurduk.

Direniş çadırının kurulmasından sonra ise, 250’den fazla kişinin katılımıyla fabrika önünde bir kez daha kitlesel bir basın açıklaması ve eylem gerçekleştirdik.

Eylemimize üyesi olduğumuz IndustriALL Küresel Sendikasının Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Özkan, Türk-İş İstanbul Bölge Başkanı Adnan Uyar, Türk-İş Tekirdağ il temsilcisi ve Türk-Metal Çorlu Şube Başkanı Murat Koçak ve Türk Metale bağlı işyerlerinden işçiler, 250 gündür grev yapan Bel Karper işçileri ve Tek Gıda-İş Sendikası Tekirdağ Şube Başkanı Aytaç Kaya, Türkiye İşçi Partisi Tekirdağ il ve çorlu ilçe örgütü, Emek Partisi, Umutsen ve birçok siyasi parti ve derneğin temsilcilerinin yanı sıra; Sendikamızın Genel Başkanı, Genel Yönetim Kurulu, Şubelerimizin Başkanları ve yöneticileri ile bütün şubelerimize bağlı işyerlerinde çalışan sendikamız üyeleri katıldı.

Oldukça coşkulu bir havada geçen eylemde katılımcılar söz aldı ve hem dayanışma mesajlarını hem de işverene çağrılarını dile getirdiler.

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://selulozis.org.tr/haber/lila-kagit-orgutlenmemiz-direnis-cadiriyla-devam-ediyor/