Tem 25

TÜRK-İŞ DARBE GİRİŞİMİNİ BİRKEZ DAHA PROTESTO ETTİ

Türk-İş Darbe protestoTÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, Genel Sekreter Pevrul KAVLAK, Genel Eğitim Sekreteri Nazmi IRGAT, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp ALEMDAR, TÜRK-İŞ üyesi sendika yöneticileri ve üye işçiler, 19 Temmuz Salı akşamı TÜRK-İŞ Genel Merkezi önünde toplanarak 15 Temmuz gecesi yaşanılan ve milletimizin ortak dayanışması ile akamete uğratılan darbe girişimini protesto ettiler.

TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul KAVLAK “Ülke varsa biz varış, demokrasi varsa biz varız, demokrasi varsa hak var hukuk var, demokrasi varsa ekmek var iş var aş var. 15 Temmuz tarihinde darbe yapmak isteyenler halkımıza saldırdıkları gibi haklarımıza da saldırdılar” ifadesini kullandı ve darbe gecesi TÜRK-İŞ’in herkesten önce meydanlarda olduğunu belirtti.

Ardından kürsüye çıkan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY konuşmasında;

“Bizim için demokrasi ekmek kadar, su kadar, hava kadar önemli. Türkiye’de yapılan tüm darbelerin tek kaybedeni var, o da emekçiler. Demokrasi olmadan sendikalar olmaz, kitle örgütleri olmaz, demokrasi olmadan yaşam olmaz. Yarabbi Bizi Kuransız, Bizi Ezansız, Bizi Vatansız, Bizi Bayraksız Bırakma.

Allah bütün şehitlerimizin mekânını cennet yapsın. Şu an hastanelerde yaralı kardeşlerimiz var, hayırlı haberler bekliyoruz. Bu ülke halkından Allah razı olsun. Bu ülke halkı sokağa çıkmasaydı bugün burada konuşamazdık. Ordu bizim için çok önemli. Polis bizim için önemli. Onların içindeki hainler bir elin parmakları kadar. Testiyle su getirenle testiyi kıranı ne olursunuz ayırt edelim. Bu ülkeyi yönetenler hainlerle vatanseverleri ayırt etsin. Tüm siyasi partilere sesleniyorum, lütfen bu vatan hainlerine gerekeni yapın” dedi.

Genel Başkan ATALAY’ın konuşmasının ardından TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu Üyeleri, üye sendika Genel Başkan ve Yöneticileri, üye işçiler Güvenpark’a doğru yürüyüşe geçtiler.

Kaynak: Türk-İş

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://selulozis.org.tr/haber/turk-is-darbe-girisimini-birkez-daha-protesto-etti/