Şub 24

Kaplamin’de İşyeri Eğitimi Gerçekleştirildi

İzmir/Kemalpaşa’da kurulu bulunan Kaplamin Amblaj San. ve Tic. A.Ş.’de 23 Şubat 2020 tarihinde işyeri genel üye eğitimi gerçekleştirildi. Eğitim çalışmasına Sendikamız Genel Başkanı Aydın Parlakkılıç, Eğitim ve Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkanvekili Kemal Yıldırım ve Uzmanı Aykut Günel katıldı.

İşyeri eğitimi Sendikamızın Genel Başkanı Aydın Parlakkılıç’ın yaptığı açılış konuşması ile başladı. Daha sonra ilk bölümde Sendikamızın Uzmanı Aykut Günel tarafından 4857 sayılı İş Kanununun ve toplu iş sözleşmesinin düzenlemeleri anlatıldı. Özellikle de işyeri özelinde yaşanan sorunlara ilişkin konuların anlatıldığı ilk bölümde, üyelerimizin de eğitime aktif katılımı sağlandı.

İkinci bölümde ise, çalışma hayatında yaşanan güncel gelişmelere değinildi. İşsizlik, sendikalaşma oranlarındaki son durum ve sendikalaşma önündeki engeller, kıdem tazminatı tartışmaları, adaletsiz gelir vergisi uygulaması, işçileri doğrudan ilgilendiren son Yargıtay kararları tartışılan konular arasında yer aldı. Son olarak ise üyelerimizden gelen soruların yanıtlandığı soru-cevap kısmı ile eğitim sonlandırıldı.

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://selulozis.org.tr/haber/kaplaminde-isyeri-egitimi-gerceklestirildi/