Kas 12

FORM AMBALAJ’DA EĞİTİM VE TASLAK ÇALIŞMASI

İzmir/Torbalı bölgesinde kurulu bulunan Form Koruyucu Ambalaj işyerinde 07.11.2020 tarihinde hem eğitim hem de yılbaşında başlayacak olan toplu sözleşme süreci için taslak çalışması yapıldı. Eğitime ve taslak çalışmasına Sendikamızın Genel Başkanı Aydın Parlakkılıç, Genel Başkanvekili Bekir Tanrıkulu ve Uzman Aykut Günel katıldı.

Programın ilk bölümünde Uzmanımız Aykut Günel tarafından çalışma hayatında yaşanan gelişmeler aktarıldı. Özellikle de Ekim ayı sonunda torba yasa teklifiyle yeniden gündeme gelen ve işçi sınıfının vermiş olduğu mücadele ile torba yasadan çıkarılan kıdem tazminatı düzenlemesi ve bunun mevcut çalışanlara etkisi anlatıldı. Sunumun ardından, işçilerin sorularına geçildi ve bir soru-cevap kısmı yapıldı. İlk bölümde son olarak ise, toplu iş sözleşmesi prosedürü ve süreci işçilere aktarıldı.

Programın ikinci bölümünde ise, 2021 yılının Ocak ayında başlayacak olan toplu sözleşme sürecine ilişkin görüş ve öneriler alındı. Ücret zammından, sosyal yardımların miktarına, idari maddelerin içeriğine kadar tüm sorun ve konuların konuşulduğu toplantının ardından, topluca yemek yendi.

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://selulozis.org.tr/haber/form-ambalajda-egitim-ve-taslak-calismasi/