Kas 09

ATAMIZI SAYGIYLA ve ÖZLEMLE ANIYORUZ

Kurtuluş Savaşı’nın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, ileri görüşlülüğüyle dünyaya örnek olan ebedi başkomutan, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 79. yıldönümünde saygı, rahmet ve giderek büyüyen bir özlemle anıyoruz.

Türk milletinin yazgısını ve tarihin akışını değiştiren ATATÜRK, fikirleri, devrimleri, ilke ve kararlılığıyla insanlığın yetiştirdiği büyük kişilikler arasındadır. Atatürk’ün önderliğinde yürütülen İstiklal Harbinde Türk Milleti, tüm dünyaya örnek olan bir bağımsızlık mücadelesi vermiş ve esaret altına girmekten kurtulmuştur. Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti ortaya koyduğu başarıları bu azim ve inanca borçludur. Türk milleti şan ve şerefle dolu köklü tarihi ile birlikte çağdaş dünya içindeki yerini geçmişte olduğu gibi durmadan çalışarak ve üreterek sağlamlaştıracaktır.

Türk milletinin yazgısını ve tarihin akışını değiştiren ATATÜRK; fikirleri, devrimleri, ilke ve kararlılığıyla insanlığın yetiştirdiği büyük kişilikler arasındadır. Büyük Önder’in kurduğu, ‘en büyük eserim’ diyerek bizlere emanet ettiği “Türkiye Cumhuriyeti” ilelebet payidar kalacak, ilke ve inkılapları ülkemizin geleceğine yön vermeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve canlarını kutsal değerlerimiz uğruna feda eden bütün aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Kaynak: Türk-İş

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://selulozis.org.tr/haber/atamizi-saygiyla-ve-ozlemle-aniyoruz/