Kas 21

2023 Kasım Genel Temsilciler Eğitimimiz Tamamlandı

Dünyayı etkileyen ve yüz yüze etkinlikleri önemli ölçüde sınırlandıran kovid pandemisinden kaynaklı bir süredir yapamadığımız genel temsilci eğitimimizi 13-18 Kasım 2023 tarihlerinde Antalya’da Şeker-İş Sendikasının otelinde gerçekleştirdik.

Eğitim çalışmamıza tüm Türkiye’den örgütlü olduğumuz işyerlerinin baştemsilci ve temsilcilerinin yanı sıra, Genel Merkez ve şubeler yönetim kurulları, denetim ve disiplin kurulları üyeleri de katılmıştır.

Eğitim çalışması 14 Kasım günü Eğitim ve Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkanvekili Kemal Yıldırım’ın açılış konuşması ile başladı. Daha sonra bir diğer açılış konuşması Sendikamız Genel Başkanı Aydın Parlakkılıç tarafından yapıldı. Parlakkılıç konuşmasına Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümünü anarak ve İsrail’in Filistin halkına yönelik katliamlarını kınayarak başladı. Parlakkılıç daha sonra konuşmasında özellikle eğitim faaliyetlerinin öneminin altını çizerek, düzenli olması gerektiğini vurguladı.

Açılış konuşmalarının ardından Uzmanımız Aykut Günel Sendikamızın son dört yıllık faaliyetlerini içeren ve Türkiye’nin makro ekonomik politikalarının da faaliyetlere olan etkisini anlatan sunumunu gerçekleştirdi. Öğle yemeğinin ardından Hukuk Müşavirimiz Av. Dr. Murat Özverinin verdiği ilk grup eğitimi başladı. İlk grup içerisinde Kocaeli Şubesi ve Çaycuma Şubesine bağlı işyerleri ile Mondi Türkiye’nin temsilcileri yer aldı. Çarşamba tam gün eğitimin ardından ilk grup temsilci eğitimi tamamlandı.

Perşembe günü ise Genel Merkez ve İstanbul Şubesine bağlı işyerlerinin temsilcilerinin yer aldığı ikinci grup eğitimi Cuma öğleden sonra tamamlandı. Eğitim çalışmasının ardından ise kapanışta sertifika töreni düzenlendi.

Bizlere bu eğitim çalışması için tüm imkanlarını sunan Şeker-İş Sendikası Yönetim Kuruluna sonsuz teşekkür ediyoruz. Ayrıca eğitimimize katılıp son derece yararlı tartışmalar yürüten ve işyerlerine dönen baştemsilci ve temsilcilerimize de ayrıca teşekkür ediyoruz.

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://selulozis.org.tr/haber/2023-kasim-genel-temsilciler-egitimimiz-tamamlandi/