May 02

1 MAYIS TÜM COŞKUSUYLA KOCAELİ’DE KUTLANDI

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kocaeli’de büyük bir coşku ve katılımla kutlandı. Türk-İş’in merkezi karar olarak aldığı 1 Mayısı Kocaeli mitingi Türkiye’nin dört bir yanından gelen binlerce emekçinin katılımı ile son yılların en yüksek katılımlı 1 Mayısı olarak dikkat çekti.

31 Mart yerel seçimlerinden sonra hükümet  tarafından ortaya atılan kıdem tazminatı tartışmalarının yükseldiği bir zamanda gerçekleşen 2019 1 Mayısı, işçilerin, emekçilerin, işsizlerin, taşeronların, kadınların kısaca emeğinden başka hiçbir şeyi olmayanların ortak noktasını ve ortak mücadelesini oluşturdu.

1 Mayısta Kocaeli’ne akın eden binler hep bir ağızdan “Kıdeme dokunan eller kırılsın”, “Kıdem hakkımız söke söke alırız”, “Yaşasın sınıf dayanışması” sloganlarını atarak, uzun mücadeleler sonucu kazanılmış haklarını savunacaklarını ve geri adım atmayacaklarını haykırdılar.

Sendikamız Genel Merkezinin Kocaeli’de olması sebebiyle ayrı bir önemi olan 2019 1 Mayısı için hem Genel Merkezimizin hem de İstanbul ve Kocaeli Şubelerimizin yoğun ve özverili çalışması sonucu, Selüloz-İş adına katılım binin üzerinde gerçekleşti.  Yurdun dört bir yanından gelen Selüloz-İş üyesi işçiler alanın en renkli ve hareketli kortejlerinden birini oluşturdu.

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://selulozis.org.tr/haber/1-mayis-tum-coskusuyla-kocaelide-kutlandi/