Tem 03

ESKİŞEHİR ŞUBEMİZ KURULUŞ GENEL KURULU’NU GERÇEKLEŞTİRDİK

Sendikamız son dönemlerde yaptığı örgütlenme çalışmalarıyla büyümeye devam ediyor. İşkolumuzda hem sayısal olarak en büyük hem de mücadeleci sendikacılık anlayışı çerçevesinde tüm işçileri kapsayan çalışmalar yapmayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda büyümemizi kurumsallaştırarak devam ediyoruz. Son olarak Türkiye’nin en önemli kentlerinden biri olan ve işçi sınıfının her geçen gün sayısının arttığı Eskişehir’de şubemizi açtık.

30.06.2024 tarihinde Eskişehir’de gerçekleşen Kuruluş Genel Kurulu coşkulu bir şekilde başladı. Açılış konuşmasını Harun İlkselvi gerçekleştirdi. Daha sonra ise Divan seçimi ile devam etti. Divan Başkanlığı’na Genel Başkanımız Aydın Parlakkılıç, Divan Başkan vekilliklerine Genel Başkan vekillerimiz Kemal Yıldırım ve Hasan Çetinkaya Katipliklere ise Şube Başkanlarımızdan Murat Yürük ve Hasan Hüseyin Tatlı seçildi.

Genel Başkanımız yaptığı konuşmada ilk olarak merhum Genel Başkanımız Ergin Alşan’ı anarak başladı. Sonrasında ise sendikamızın hedeflerini ve misyonunu anlatarak devam etti. Son olarak ise yeni şubemizin hayırlı olmasını ve seçilecek ekibin yolunun açık olmasını diledi.

Misafirlerin konuşmalarından sonra ise Divana adaylık başvuruları yapıldı. Tek adayla girilen seçimde Harun İlkselvi Eskişehir Şubemizin ilk Şube Başkanı oldu.

Şubemizin başta Sendikamız olmak üzere tüm işçi sınıfına hayırlı olmasını diliyoruz. Örgütlenme ve büyüme mücadelemiz hız kesmeden devam edecektir.

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://selulozis.org.tr/haber/eskisehir-subemiz-kurulus-genel-kurulunu-gerceklestirdik/