Eyl 01

“30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN”

“Ülkemizin kurtuluş ve kuruluş mücadelesinde önemli bir dönüm noktası “30 Ağustos Zaferi” olmuştur.

Kurtuluş Mücadelesi, Türk milletinin bağımsızlık savaşının taçlandığı, halkımızın el ele verince, kenetlenince neler yapılabileceğini tüm dünyaya gösterdiği ve bu anlamda hem dünya tarihinin belleğinden hem de milli belleğimizden asla silinmeyecek bir zafer olarak vatanımızı işgal etmek isteyenlere ve tüm dünyaya verilmiş en açık mesajlarından biridir.

Milletimizin işgalcilere karşı mücadele ettiği, Sevr’in yırtılıp atıldığı, ilelebet bağımsız ve bir arada yaşayacağımızın tüm dünyaya ilan edildiği 30 Ağustos Zaferi, sadece Anadolu’da değil tüm dünyada emperyalizm ile mücadele eden milletlere umut olmuştur.

Günümüzde de ulusal çıkarlarımızın korunmaya çalışıldığı her alanda çeşitli saldırılar olmakta, ülkemiz birtakım güçlüklerle karşı karşıya bırakılmak istenmektedir. Bütün bu güçlükler, milleti oluşturan tüm kesimlerin topyekûn birlik ve beraberlik anlayışıyla yine aşılacaktır.

En büyük gücümüz olan çalışkanlığa, birlik ve beraberliğe daima ihtiyacımız olduğu gerçeğini hiçbir zaman unutmamalıyız.

Geleceğimizin yolu şanlı geçmişimizde mevcuttur ve bize yol göstermektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor;

Aziz Milletimizin Zafer Bayramını içtenlikle kutluyoruz.”

Kaynak: Türk-İş

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://selulozis.org.tr/haber/30-agustos-zafer-bayramimiz-kutlu-olsun/